Airofit PRO

Airofit PRO je svetovo prvý respiračný trenažér, ktorý pre tréning nádychových a výdychových svalov využíva meranie dát, odosielaných rovno do aplikácie vo Vašom telefóne. Respiračný tréning funguje…

Celý popis produktu
379,00 € s DPH
Skladem >5 ks

Popis produktu

Airofit PRO je svetovo prvý respiračný trenažér, ktorý pre tréning nádychových a výdychových svalov využíva meranie dát, odosielaných rovno do aplikácie vo Vašom telefóne. Respiračný tréning funguje rovnako ako tréning akejkoľvek inej svalovej skupiny - pomocou odporu. V podstate sa jedná o „činku“ – nastaviteľný odpor prúdenia vzduchu pre nádychové a výdychové svaly, pre zlepšenie ich rýchlosti, sily a efektivity. Odporový tréning je vytvorený v závislosti od zvoleného programu, priamo pre vašu potrebu.

Výhody prináša ako profesionálnym, tak aj amatérskym športovcom, ale zároveň každému, komu kedy pri chôdzi do schodov došiel dych, aj tým, ktorí trpia pľúcnymi problémami, ako je astma alebo CHOCHP. Pôvodne bol vyvinutý ako zdravotnícka pomôcka pre ľudí s astmou a CHOCHP dánskou spoločnosťou MedBu AMBU.

Aerofit PRO sa skladá z dychového trenažéru a mobilnej aplikácie. Dychový trenažér meria Vaše dychové dáta, ako je inspiračná a expiračná sila a vitálna kapacita. Dáta sú spracovávané a zobrazované na vašom smartfóne v reálnom čase, čo Vám dáva živú spätnú väzbu a vedenie. Vďaka aplikácii môžete tiež sledovať svoj progres v čase.

Všetky tréningové plány a tréningy sú individuálne prispôsobené užívateľovi - jeho fyzickým schopnostiam, veku, pohlaviu a preferencií. Airofit najprv zmeria výdychovú a nádychovú silu a vitálnu kapacitu. Na základe týchto dát následne vytvára všetky tréningové programy. Výsledky tréningov sú porovnané so všeobecným obrazom človeka rovnakého veku, pohlavia a veľkosti, pre orientačné porovnanie svojej fyzickej kondície s podobnou populáciou.

 

Metaboreflex:

Málokto vie, že únava dýchacích svalov je často limitujúcim faktorom počas výkonu, tomu sa hovorí metaboreflex. Akonáhle sa vaše dýchacie svaly unavia, metaboreflex naštartuje presmerovanie prietoku krvi smerom k týmto svalom, čím odníme kyslík z pohybových svalov. Metaboreflex je základná fyziologická funkcia naprogramovaná tak, aby v rámci "prežitia" boli dychové svaly vitálnejšie, než svaly končatín. Posilňovaním dýchacích svalov však môžeme tento efekt výrazne oddialiť.

 

Rozdielnosť:

Na rozdiel od svojich konkurentov Airofit cieli na rôzne druhy a oblasti dýchania. U ostatných trenažérov sa tréning často zameriava iba na inspiračnú a niekedy expiračnú silu, Airofit sa okrem toho zameriava aj na vitálnu kapacitu, anaeróbny prah, revitalizáciu a ďalšie oblasti.

Všetky tréningy a tréningové programy Airofitu vyvíjajú odborníci na dýchanie, ako je bývalý majster sveta vo freedivingu, Dr. Mike Maric.

 

Čo je Airofit:

 

Údržba Airofit PRO:

Výhody dýchacieho tréningu sú podporené nespočetným výskumom.

Ďalšie informácie:
https://www.airofit.com/pages/science

Airofit je kompatibilný s iOS aj Androidom.