RockTape - kurzy tejpování

Ak sa chcete naučiť pracovať s kineziologickými tejpmi, alebo sa v práci s nimi zdokonaliť a získať medzinárodne uznávaný certifikát, tak ste na správnom mieste.

Kurzy RockTape prebiehajú po celom svete a sú jedinečné hlavne vďaka spojeniu odborníkov od USA až po Austráliu! Sú založené na dostupných výskumoch nielen o tejpovaní v kombinácii so skúsenosťami odborníkov z mnohých krajín. Navyše sa počas nich pracuje so s tými najlepšími tejpmi! To všetko v priateľskej a uvoľnenej atmosfére.

Tejpovanie Basic (základný kurz) a Advanced (pokročilý kurz)

Kurzy sú rozdelené do 2 dní na FMT Basic, teda základný kurz tejpovania a FMT Advanced, teda pokročilý kurz tejpovania.

1. deň: FMT Basic - Základný kurz tejpovania

Kurz vychádzajúci z odborných teoretických znalostí i praktických skúseností. Je rozdelený na teoretickú a praktickú časť, pričom v teoretickej časti sa preberá:

 • História tejpovania
 • Koža
 • Efekty a výhody tejpu
 • Ovplyvnenie bolesti
 • Dekompresný efekt tejpu
 • Neurosenzorický efekt tejpu
 • Indikácia a kontraindikácia
 • diskusia najnovších vedeckých výskumov
 • Zaradenie tejpovania do praxe 

Tejpy môžeme využiť pri bolestiach svalov a kĺbov, na podporu dynamiky telesných tekutín, korekciu držania tela, prácu s jazvami a mnoho ďalšieho. FMT Basic vďaka najnovším teoretickým a praktickým poznatkom mení pohľad na možné použitie a výsledky kineziologického „pružného“ terapeutického tejpovania. Kurz kladie základy metódy tejpovania podporené heslom „tejpujeme pohyb, nie svaly“ (taping movement, not muscles) založenom na dostupných výskumoch. Snažíme sa ísť s dobou, preto kurzy často aktualizujeme a postupne vyvraciame už zastarané mýty o tejpovaní a snažíme sa poskytovať moderné informácie o tejto metóde. V rámci kurzu sa snažíme odovzdať to, ako tejpovanie funguje a ako ho využívať v praxi. Preto preferujeme učenie základných princípov tejpovania a jeho efektov pred "kuchárkou" techník. V praktickej časti tohto kurzu preberáme:

 • Tejpovanie pre zníženie (moduláciu) bolesti (ukážky v oblasti trupu, horných a dolných končatín). Tejpovanie bedrovej a krčnej chrbtice (variácie riešenia problémov, vhodnejšie spôsoby pre športovcov/nešportovcov, použitie tejpov s 5 cm, či 10 cm šírkou tejpov), ďalšie tejpovanie oblastí šliach a svalov (achilovky, lýtka, holenne, stehná, predlaktia…). Tejpovanie oblastí kĺbov – variácia tejpovania kolena, a ramena, AC a SI skĺbenie, zranenie členku. Tejpovanie prstov ruky, zápästia. Noha a plantárna fascia, mediálny tibiálny stresový syndróm (MTSS), tenisový a golfový lakeť (epikondylitídy). Použitie preloženého tejpu, ako madlá na manipuláciu s mäkkým tkanivom (napr. v oblasti klenby nohy).
 • Lymfatické tejpovanie na ovplyvnenie dynamiky tekutín (ukazujeme si možnosti tejpovania pri opuchoch a modrinách a poúrazových stavoch)
 • Posturálne tejpovanie (V rámci globálneho pohľadu na ľudské telo si ukážeme možnosti využitia tejpov na korekciu postavenia tela)
 • Tejpovanie jazvy

Tento 8-hodinový Evidence-Based kurz je zakončený medzinárodne uznávaným certifikátom. Tejpy a skriptá sú zahrnuté v cene kurzu. Kurz nemá žiadne prerekvizity.

 

2. deň: FMT Advanced - pokročilý kurz tejpovania

V nadväzujúcom kurze sa snažíme odovzdávať najnovšie poznatky a trendy z oblasti tejpovania, pričom začíname úvodom do vedy o pohybe. Pozornosť je venovaná tiež anatómii a fyziológii myofasciálnych dráh. Tejpovanie v priebehu fasciálnych reťazcov je jednou z častí, ktoré na ktoré sa zameriame. Na túto problematiku úzko nadväzuje aj tejpovanie v oblasti nervových entrapmentov, ktorým je možné doplniť neuromobilizačné techniky. Ďalej sa dozviete o využití techniky tweak tapingu, čiže tejpovania smerovky, čo je veľmi jednoduchá a účinná technika pre moduláciu bolesti a zvyšovanie rozsahu pohybu v kĺboch. Následne sa zameriavame na rozšírené tejpovanie kolena, nohy, tejpovanie pre ženy (nielen) v tehotenstve. Na záver „naťukneme“ tejpovanie v oblasti tváre, tomu sa však nevenujeme dopodrobna.

Prehľad kurzu:

 • Veda o pohybe
 • Úvod do fasciálnej anatómie
 • Tejpovanie smerovky (Tweak taping)
 • Fasciálny taping a n. entrapmenty
 • Rozšírené tejpovanie kolena
 • Rozšírené tejpovanie nohy
 • Tejpovanie pre ženy (nielen) v tehotenstve

V praktickej časti tohto kurzu preberáme

<div class="e
Platba v EUR - pro přihlášky ze Slovenska

Ak si prajete platiť v Eurách, prosíme o zaslanie časti uvedenej nižšie na účet: SK92 0900 0000 0051 3896 6003.
Zároveň nám prosím uveďte do poznámky, že platíte v EUR, prípadne SK DIČ, upravíme Vám faktúru.

Basic 130 EUR

Performácia 130 EUR

Basic + Performácia 220 EUR

Stála zľava na tejpy a ďalšie produkty až 40%!

Absolvovaním našich kurzov získate prístup do RockDoc členskej skupiny + stále zľavy na naše produkty vo výške až 40 %.

Čo o nás hovoria absolventi

Přihláška na „RockTape - kurzy tejpování“

Dostupné termíny
13.–14. 07. 2024 - Brno
13. 07. 2024 - Brno
14. 07. 2024 - Brno
17.–18. 08. 2024 - Praha
17. 08. 2024 - Praha
18. 08. 2024 - Praha
Ukázat seznam termínů

13. júl- Basic 130 euro
14. júl - Performance 130 euro
13. - 14. júl - Basic & Performance 220 euro

Údaje o účastníkovi
Celkom k úhrade
220,00 €
Všetky platobné údaje nájdete v e-maile po vyplnení prihlášky.
Cena kurzu je uvedená vč. DPH 20 %.

Kurz je pojat jako odborná diskuse nad tématy a praktické procvičování technik uvedených v jeho popisu, přičemž je vždy třeba mít na paměti, že procvičované techniky jsou jedním z možných přístupů k léčbě určitého problému – postup léčby konkrétního pacienta je na odborném úsudku kvalifikované osoby, která pacienta léčí. Odesláním přihlášky účastník zároveň bere na vědomí, že absolvování workshopu ani obdržený certifikát nenahrazují odbornou způsobilost vyžadovanou právními předpisy pro výkon zdravotnických ani jiných povolání a samy o sobě jej neopravňují k praktikování technik diskutovaných a procvičovaných na workshopu na třetích osobách ani na účastníku samotném.