Radikulopatie Lp - diagnostika a rehabilitace

Radikulopatia, radikulárna bolesť, piriformis syndróm, hlboký gluteálny syndróm, výhrez platničky, alebo napríklad sciatica?

Pripravili sme pre Vás nový workshop na tému Radikulopatia Lp. Po prejdení desiatok štúdií s Vami budeme zdieľať najnovšie dáta ohľadom rizikových faktorov, diagnostiky, diferencialnej diagnostiky a terapie pacientov s radikulopatiou.

Jeden z prednášajúcich, Mgr. Jiří Vítek, nedávno celý proces rehabilitácie podstúpil av rámci workshopu tak spomína okrem skúseností s pacientmi aj svoju vlastnú.

Celý workshop je natočený pri live vysielaní a je teda doplnený aj o otázky účastníkov.

Program

Teoretická časť

 • Úvod
 • Terminológia
 • História
 • Štruktúra a funkcie
 • Rizikové faktory výhrezu
 • Klinický význam
 • Diagnostika a diferenciálna diagnostika
 • Možnosti liečby

Praktická časť

 • Diagnostika a dif. diagnostika (vyšetrenie svalovej sily, napínacie manévre, neurologické vyšetrenie a ďalšie)
 • Ukážky neinvazívnej liečby (odporúčania a ukážky terapie v akútnej, subakútnej a chronickej fáze)
 • fyzioterapia podľa závažnosti stavu pacienta
 • Chroničtí pacienti
 • Diskusia

Obsah

Pre udržanie klinickej praxe "up to date" je nevyhnutné stále sledovať nové výskumy a posúvať sa dopredu. Je nám jasné, že nie každý má desiatky hodín mesačne na to, aby prechádzal nové, dostupné dáta, takže sme to urobili za vás a všetko zhrnuli do tohto workshopu. Prešli sme desiatky výskumov z posledných rokov a dali dohromady najzásadnejšie informácie v kombinácii s našimi praktickými skúsenosťami, ktoré s vami zdieľame práve v teoretickej a praktickej časti kurzu. Tieto informácie sa týkajú prevažne anatómie, rizikových faktorov, diagnostiky a možností liečby.

V praktickej časti si demonštrujeme, ako najlepšie (najvalidnejšie) diagnostikovať radikulopatiu, alebo ju odlíšiť od viac, či menej závažných stavov. Zároveň si ukážeme možnosti terapie, čím nadviažeme na výskumy z teoretickej časti. Okrem mnohých odporúčaní a ukážok cvičenia ďalej diskutujeme operatívny prístup vs fyzioterapiu.

Záznam z workshopu

Účastníci majú zadarmo prístup k záznamu z workshopu v portáli na našom webe, ktorý je už rozšírený o ďalšie informácie v nadväznosti na požiadavky kurzistov. Prístup máte k dispozícii ihneď po zakúpení.

Prednášajúci

Mgr. Jiří Vítek a Ing. Bc. Tomáš Nedoma

Organizačné informácie

Po zaplatení kurzu sa Vám sprístupní sekcia, v ktorej je nahraná ako teoretická, tak praktická časť kurzu. Prístup do tejto sekcie nie je časovo obmedzený.

Jedná sa o záznam z online kurzu, takže sú vo videu obsiahnuté aj otázky účastníkov.

Dĺžka: 5 hodín + doplňujúce informácie

Výstup: certifikát o absolvovaní

Obsahuje:Skriptá (slajdy z prezentácie)

Je zakázané akékoľvek šírenie, alebo zdieľanie kurzu ďalším osobám, a to pod pokutou a bezvýhradné zablokovanie účtu, bez možnosti vrátenia peňazí. Svet fyzioterapie si vyhradzuje právo na kontrolu prihlasovania IP adries a ďalšie, viď obchodné podmienky.

V cene sú skriptá a certifikát o absolvovaní workshopu.

Platba v Kč

Pokud si přejete platit v Kč, kurz si můžete zakoupit na CZ verzi webu zde: https://www.svetfyzioterapie.cz/online-kurz/radikulopatie-lp-diagnostika-a-rehabilitace

 

Slovenská komora fyzioterapeutov udeľuje 5 kreditov

Slovenská komora fyzioterapeutov pridelila kurzu 5 kreditov.

Pokiaľ požadujete pridelenie kreditov od Slovenskej komory fyzioterapeutov, uveďte nám to prosím do poznámky k prihláške.

Zároveň súhlasíte so zaslaním všetkých vyplnených údajov v prihláške Slovenskej komore fyzioterapeutov za účelom evidencie absolventov akreditovaných kurzov.

Čo o nás hovoria absolventi

Přihláška na „Radikulopatie Lp - diagnostika a rehabilitace“

Cena kurzu
100,00 €
Cena kurzu je uvedená vč. DPH 20 %.
Prihlásenie
Registrácia