Kompresný flossing - RockFloss

Kompresný flossing je známy tiež ako kompresná terapia. Kompresná terapia má bohatú históriu. My predstavujeme flossovanie vo svetle najnovších vedeckých poznatkov a trendov. Zoznámime vás s moderným využitím týchto pomôcok v rámci súčasných terapeutických programov, kde využívame najnovšie výskumy na odhalenie ich možného potenciálu a zároveň aj obmedzenia.

V rámci kurzu získate špičkové pomôcky RockFloss a naučíme vás, ako s nimiefektívne pracovať. Prostredníctvompraktických ukážok a zdieľanie našich skúseností nielenže zdokonalíte svoje zručnosti v používaní týchto nástrojov, ale tiež pochopíte hlbšie princípy a celkový koncept ich aplikácie v terapii.

Jedná sa o on-line kurz, takže sa ako k teórii, tak praktickým ukážkam môžete vracať! Na webe ponúkame aj prezenčnú formu tohto kurzu.

Program

RockFloss (kompresný flossing)

Tento kurz je zameraný na možnosti využitia a začlenenia kompresného flossingu do praxe. V teoretickej časti sa od histórie kompresnej terapie dostávame k mechanizmu účinku flossovania a následne rozoberáme informácie z aktuálnych vedeckých štúdií, ktoré nám poskytujú infomrmácie o možnostiach a obmedzeniach tejto terapie. Pre zakotvenie týchto informácií a využitie flossingu v praxi ďalej nahryzneme témy vnímania bolesti a tiež posunlivosti mäkkých tkanív, jej špecifické vyšetrenie a možnosť ovplyvnenia v praxi.

Teoretická časť v bodoch:

 • História kompresnej terapie
 • Predstavenie flossov
 • Mechanizmus účinku
 • Výskum
 • Terapeutická súvaha
 • Aplikácia kompresných flossov
 • Asistovaný pohybový vzor
 • Fokusovaná aplikácia
 • Navádzanie pri pohybe
 • Prípadová štúdia - bránica

V praxi sa zameriame na základy a modifikované aplikácie anajčastejšie využitie flossu a jeho lokálneho a globálneho využitia v rámci fasciálnych reťazcov. Môžete sa tešiť na ukážky aplikácie (rôzne prístupy a aplikácie) na nohu, členok, lýtko, koleno, stehno a bedrový kĺb, oblasť rebier a trupu, rameno, lakeť, zápästie a predlaktia. To všetko v mnohých variantoch a stupňoch ako pasívnej (manuálnej) terapie mäkkých tkanív a asistovanej mobilizácii kĺbov, takaktívnej terapii od jednoduchých k zložitejším pohybom a progresívnemu zaťaženiu. Všeobecné techniky ešte doplníme o ukážky špecifických a korekčných ukážok aplikácie flossu v terapii pre prácu so sklznosťou tkanív, moduláciou bolesti a zvyšovaním rozsahu pohybu v kĺboch.

Praktická časť v bodoch:

 • Vyšetrenie v rámci reťazcov (lokálny a globálny prístup)
 • Šmykľavosť a pohyblivosť tkanív
 • Mobilizácia tkanív podľa maitlenda
 • Ukážky použitia na dolnej končatine (členok, lýtko, bérec, hallux valgus, koleno, oblasť rovníc
 • Ukážky použitia v oblasti panvy a stredu tela (mobilizácia bedra, panvy a SI skĺbenia, práca s mobilitou hrudníka, práca s mobilitou a stabilitou stredu tela)
 • Využitie flossu pri dychovej rehabilitácii
 • Ukážky použitia na hornej končatine (rameno, tenisový a golfový lakeť, extenzory a flexory ruky, zápästie a prsty ruky)
 • Korekčné flossovanie (korekcia ramien, korekcia hornej končatiny, korekcia dolnej končatiny, Korekcia Hallux valgus a práca s klenbou nohy)

V cene kurzu sú skriptá, certifikát a RockFloss 5 cm + 10 cm v hodnote 400 Sk a 900 Sk

Kurz je designované tak, aby poskytol komplexné pochopenie a praktické zručnosti, ktoré môžete ihneď začleniť do svojej praxe. Po jeho úspešnom absolvovaní dostanete certifikát.

Kurz nevyžaduje žiadne predchádzajúce skúsenosti alebo predpoklady, všetko potrebné pre kurz vám bude poskytnuté. Pridajte sa k nám a rozšírte svoje terapeutické zručnosti pomocou týchto inovatívnych a efektívnych metód.

Organizačné informácie

Po zaplatení kurzu sa Vám sprístupní sekcia, v ktorej je nahraná ako teoretická, tak praktická časť kurzu.

Ide o video kurz, všetky videá sú natáčané v štúdiu s pomocou niekoľkých kamier pre čo najpresnejšie zábery a čo možno najdokonalejší zážitok pri učení.

Dĺžka: 39 videí - 3,5 hodín

Výstup: certifikát o absolvovaní

Obsahuje: Skriptá (slajdy z prezentácie), certifikát, RockFloss 5 cm a 10 cm v hodnote 40 euro.

Do poznámky v prihláške uveďte prosím Vašu adresu pre zaslanie materiálov.

Je zakázané akékoľvek šírenie, alebo zdieľanie kurzu ďalším osobám, a to pod pokutou a bezvýhradné zablokovanie účtu, bez možnosti vrátenia peňazí. Svet fyzioterapie si vyhradzuje právo na kontrolu prihlasovania IP adries a ďalšie, viď obchodné podmienky.

Lektor

Mgr. Bc. Jaroslav Zeman

 

 • Fyzioterapeut
 • Študent supervízie a psychoterapie

Vyštudoval som fyzioterapiu aj odbor rehabilitácie psychosociálnej starostlivosti. Som veľkým zástancom bio-psycho-socio-spirituálneho prístupu ku klientovi čo zrkadlí aj filozofiu RockTape. Okrem toho som veľkým zástancom medziodborovej spolupráce, verím v kolektívne IQ, ale tiež viem, že nie každý tím ho má. V starostlivosti o pacienta ma ďalej zaujímajú témy ako empowermant a participácia, ktorú som študoval v rámci projektu INORP v medzinárodnej skupine.

 

Platba v CZK - Česko

Pokiaľ si prajete platiť v CZK, kurz si môžete zakúpiť na CZ verzii webu tu: https://www.svetfyzioterapie.cz/online-kurz/kompresni-flossing

Přihláška na „Kompresný flossing - RockFloss“

Cena kurzu
140,00 €
Cena kurzu je uvedená vč. DPH 20 %.
Prihlásenie
Registrácia