Syndróm karpálneho tunela - diagnostika a rehabilitácia

Syndróm karpálneho tunela je celosvetovo najčastejším syndrómom/entrapmentom zasahujúcim periférne nervy. Pacienti často pociťujú brnenie prvých 3 prstov, ktoré môže byť pociťované aj počas noci, keď pre úľavu od bolesti pacienti uvádzajú zvesenie ruky z postele, alebo jej "vytrepanie".. p>

Pri vyšetrení možno pozorovať špecifické príznaky a na klinické vyšetrenie využiť súbor testov. V rámci diferenciálnej diagnostiky je dobré karpálny tunel odlíšiť od ďalších možných príčin, ako je napríklad útlak iných periférnych nervov, alebo napríklad Thoracic Outlet Syndrome. V praxi sa môžeme stretnúť s rôznymi prístupmi k liečbe. Tá môže byť ako operatívna, tak nechirurgická. V odbore fyzioterapie sa snažíme (pokiaľ je to možné) operatívnym zákrokom vyhnúť.

V tomto workshope diskutujeme najnovšie vedecké poznatky týkajúce sa diagnostiky, diferenciálnej diagnostiky a terapie pacientov s karpálnym tunelom. V rámci manažmentu preberáme, ako možnosti pohybových terapií (vrátane autoterapie) a ich výhody, načasovanie a úskalia, tak možnosti pasívnych terapií, ako je napríklad manuálna terapia strong> a prístrojová liečba.

Celý workshop je natočený a doplnený o ďalšie videá a podporné materiály.

Program

Teoretická časť

 • Úvod
 • Štruktúra a funkcie
 • Rizikové faktory
 • Diagnostika a diferenciálna diagnostika
 • Diskusia novších prístupov liečby
 • Konzervatívna (nechirurgická) liečba
 • Možnosti liečby - pasívne, aktívne

Praktická časť

 • Diagnostika a dif. diagnostika
 • Ukážky pasívnej a aktívnej neinvazívnej liečby
 • Fyzioterapia podľa závažnosti stavu pacienta
 • Neuromobilizácia
 • Tejpovanie
 • Diskusia

Obsah

Pre udržanie klinickej praxe "up to date" je nevyhnutné stále sledovať nové výskumy a posúvať sa dopredu. V tomto workshope s vami zdieľame dáta z najnovších štúdií. Tieto teoretické informácie najprv rozoberieme v teoretickej časti a následne ich okoreníme o naše praktické skúsenosti.

V praktickej časti predvádzame, ako najlepšie diagnostikovať syndróm karpálneho tunela a hlavne, ako ho odlíšiť od ďalších patológií. Ďalej ukazujeme možnosti terapie, čím nadviažeme na výskumy z teoretickej časti. V ukážkach sa môžete tešiť ako na pasívne, tak aktívne možnosti terapie, pre čo možno najkomplexnejší, ale zároveň jednoduchý prístup k liečbe.

Platba v Kč - Česko

Ak chcete platiť v Kč, môžete si kurz zakúpiť na CZ verzii webovej stránky tu: https://www.svetfyzioterapie.cz/kurzy/syndrom-karpalniho-tunelu-diagnostika-a-rehabilitace

Prednášajúci

Mgr. Jiří Vítek a Ing. Bc. Tomáš Nedoma

Organizačné informácie

Po zaplatení kurzu sa Vám sprístupní sekcia, v ktorej je nahraná ako teoretická, tak praktická časť kurzu.

Jedná sa o záznam z online kurzu, takže sú vo videu obsiahnuté aj otázky účastníkov.

Dĺžka: 195 minút + ďalšie vyšetrovacie testy (videa) 

Výstup: certifikát o absolvovaní

Obsahuje: Skriptá (slajdy z prezentácie) + vyšetrovacie karty

Je zakázané akékoľvek šírenie, alebo zdieľanie kurzu ďalším osobám, a to pod pokutou a bezvýhradné zablokovanie účtu, bez možnosti vrátenia peňazí. Svet fyzioterapie si vyhradzuje právo na kontrolu prihlasovania IP adries a ďalšie, viď obchodné podmienky.

 

Čo o nás hovoria absolventi

Přihláška na „Syndróm karpálneho tunela - diagnostika a rehabilitácia“

Cena kurzu
90,00 €
Cena kurzu je uvedená vč. DPH 20 %.
Prihlásenie
Registrácia