Uvoľňovanie fascií

Fascie majú v ľudskom tele významnú funkčnú úlohu a nie sú len pasívnym obalom svalu. Fascia pozostáva z neprerušeného listu tkaniva, ktorý sa šíri od hlavy k nohám, z povrchu dovnútra tela. Je…

Celý popis produktu
14,70 € s DPH
Skladom >5 ks

Popis produktu

Fascie majú v ľudskom tele významnú funkčnú úlohu a nie sú len pasívnym obalom svalu. Fascia pozostáva z neprerušeného listu tkaniva, ktorý sa šíri od hlavy k nohám, z povrchu dovnútra tela. Je dokonalým kontinuálnym systémom, ktorý je pripojený ku kostrovým štruktúram a vytvára plne integrovaný podporný rámec. Vďaka tomu hrajú fascie základnú úlohu v ľudskej fyziológii: udržujú postúru, zachovávajú štruktúru orgánov a anatomickú integritu telesných štruktúr a zaisťujú krytie svalov s cieľom ich podporiť a umožniť im generovať silu.

 

Fascie je možné „trénovať“.

Najnovšie výsledky medzinárodného výskumu fascií umožňujú konkrétne aplikácie v rekreačnom a profesionálnom športe aj v oblasti rehabilitácie a prevencie. Autor v knihe popisuje fyziologické podklady a tréningové princípy práce s fasciami, ktoré nájdu uplatnenie v bežnom živote aj v športe. Jednoduché a účinné cvičenia môže zvládnuť každý. Cieľom tohto tréningu je podnietiť väzivové bunky k vytvoreniu tkaniva, ktoré bude pevné a odolné voči zraneniam, ale zároveň poddajné a pružné. Tieto praktické cvičenia môžete integrovať do každodenných činností aj športových aktivít.

Kto ovládne techniky fasciálneho tréningu, udrží svoje telo v kondícii a predchádza zraneniam.

 

Název: Uvolňování fascií
Autor: Frank Thömmes
Jazyk: čeština